نکاتی درباره انتخاب رادیاتور آلومینیومی

نکاتی درباره انتخاب رادیاتور آلومینیومی

نکاتی درباره انتخاب رادیاتور آلومینیومی

 

 

۲.   سعی کنید رادیاتور آلومینیومی را در مرزهای سرد ساختمان (زیر پنجره ها و نزدیک جداره های خارجی بنا) تعبیه کنید.

 

۳.  انتخاب شیرهای ترموستاتیک از هزینه قبوض گاز شما می کاهد و در افزایش عمر موتورخانه و پکیج دیواری شما تأثیر محسوس دارد.

 

۴.  انتخاب شیرهواگیری خودکار باعث سهولت عمل هواگیری می شود.بعلاوه خطر نشت آب به مبلمان و اثاثیه را جدا کاهش می دهد.

 

۵.  در انتخاب  رادیاتور آلومینیومی پره ای ، علاوه بر زیبایی به موارد ذیل دقت کنید:

 

  • مدلی را انتخاب کنید که مشابه آن در بازار به وفور باشد تا چنانچه در آینده نیاز به خرید یک پره داشتید به سرعت و با کمترین هزینه یافت شود.
  • هر چه عرض پره بیشتر باشد، بلوک رادیاتور آلومینیومی جمع و جورتر و زیباتر خواهد شد. معمولا  رادیاتور آلومینیومی پره ای در دو سایز (عرض) عرضه می شوند: ۶ سانتیمتری و ۸ سانتیمتری.
    بنابرین بهتر است از انواع پره های ۸ سانتیمتری استفاده کنید.
  • دقت شود فاصله حداقلی بلوک  رادیاتور آلومینیومی با دیوار و کف رعایت شود. چرا که عدم رعایت این فواصل باعث کاهش راندمان  رادیاتور آلومینیومی می شود.

 

۶.  هواگیری اصولی و به موقع سیستم (مدار گرمایش ) با جدیت انجام شود. این کار مزایای ذیل را خواهد داشت:

 

  • هواگیری باعث افزایش عمر کلیه تجهیزات شامل دیگ، پمپ ها، رادیاتور آلومینیومی،پکیج دیواری و … خواهد شد.
  • انجام عمل هواگیری، راندمان گرمایشی سیستم و بویژه بلوک های رادیاتور آلومینیومی را بشدت افزایش می دهد و در نهایت باعث کاهش هزینه گاز مصرفی خواهد شد.
  • هواگیری خطر نشت آب از سیستم (رادیاتور آلومینیومی) را کاهش می دهد.
  • بنابراین هواگیری مرتب و به موقع از بدیهی ترین اصول نگهداری تجهیزات گرمایشی می باشد.

 

۷.  تمیز کردن سطوح رادیاتور آلومینیومی از گرد و خاک باعث افزایش راندمان حرارتی آنها و کاهش خطر سیاه شدن و دوده زدن دیوار اطراف رادیاتور آلومینیومی می شود.

 

۸. تا آنجا که امکان دارد فضای اطراف رادیاتور آلومینیومی باید باز باشد (برای گردش بهتر هوا و افزایش بازدهی و قدرت حرارتی). بنابراین سعی کنید انواع پوشش ها و موانع را (مانند پرده ، مبلمان و…) از جلوی آن دور کنید.

 

۹- تعبیه رادیاتور آلومینیومی حوله خشک کن در فضاهایی مانند حمام و سرویس یا سرسرا علاوه بر کاهش رطوبت و افزایش فاکتورهای بهداشتی در این مکان ها، وسیله مناسبی برای خشک کردن حوله و البسه نم دار می باشد. بعلاوه با طرح های دکوراتیو موجود در بازار می توان جلوه زیبایی به دیوار این مکان ها داد.

 

۱۰.  هنگام طراحی و اجرا ، فقط نباید به ابعاد معمول فکر کرد. (در اکثر مواقع ابعاد ارتفاع رادیاتورها حدود ۵۰سانتیمتر است لکن رادیاتورهای آلومینیومی پره ای از نظر ابعاد دارای تنوع هستند و ارتفاع آنها تا ۱۷۰سانتیمتر نیز می باشد.) چنانچه در برخی موارد مشکلات معماری و فیزیکی فضا وجود داشته باشد، می توان از انواع و ابعاد مختلف رادیاتور آلومینیومی استفاده کرد.

 

۱۱.   ایران از نظر تکنولوژی تولید رادیاتور پره ای آلومنیومی در جایگاه مناسبی قرار دارد. لذا هیچ دلیلی برای خروج ارز از کشور برای محصولاتی مانند رادیاتورهای آلومینیومی پره ای وجود ندارد. بعلاوه شرکت های داخلی خود به تولید کنندگان و عرضه کنندگان رادیاتورهای آلومنیومی در جهان تبدیل شده اند. البته در مورد رادیاتورهای پانلی هنوز راه زیادی در پیش است. بنابراین در صورتی که انتخاب شما رادیاتور پانلی نیست، استفاده از رادیاتورهای آلومنیومی پره ای ساخت داخل پیشنهاد می شود.

نام منبع: گروه اکتان
دیدگاه‌ها ۰

*
*

مشــــاوره رایــــــــگان