ضدرسوب الکترونیکی

ضدرسوب الکترونیکی

ضدرسوب الکترونیکی

رسوب آب، در طول شبانه روز بدون آنکه ما متوجه شویم، آرام، آرام درون لوله ها و سیستم های پکیج و آبگرمکن را می پوشاند و به تدریج محل عبور آب را مسدود می کند.

ضد رسوب الکترونیکی علاوه بر جلوگیری از رسوب گذاری در لوله ها و اجزای داخلی دستگاه به تدریج رسوب های قبلی را نیز پاک می کند و از پوسیدگی قطعات فلزی جلوگیری می کند و محافظ پكیج ، آبگرمكن و تاسیسات حرارتی و برودتی شما می باشد.

دستگاه ضد رسوب الکتریکی  جهت کم شدن احتمال رسوب دهی مواد محلول در آب ساخته شده است و در مورد مواد معلق در آب هیچ تاثیری ندارد.

ضد رسوب الکترومغناطیس

ویژگی های خاص این محصول :

ضد رسوب الکتریکی با استفاده از امواج الکترومغناطیس بر روی نیروی بین ملکولی ذرات کلسیم اثر گذاشته و نیروی چسبندگی را به نیروی پیوستگی تبدیل می کند حاصل این فرایند بوجود آمدن ذرات آرگونیت بوده و رسوبات حاصل از مواد محلول در شرایط معمول تشکیل نمی گردد.

با نصب صحیح دستگاه ضدرسوب موارد ذیل حاصل می شود :

جلوگیری از تشکیل رسوب
جدا نمودن رسوبات قبلی به مرور زمان
افزایش بازدهی مبدل های حرارتی
کاهش خوردگی و افزایش طول عمر لوله ها و تجهیزات

* دستگاه الکترومغناطیس برای مدتی معین روی آب تاثیرگذار بوده و به همین خاطر فاصله معینی را جوابگو هستند، پس محل نصب دستگاه بسیار مهم می باشد تا بهترین جواب از دستگاه گرفته شود، به همین منظور دستگاه در نزدیکترین محل به مصرف کننده نصب می شود مثلا برای پکیج، ورودی آب سرد (یک واحد آپارتمان را تحت پوشش قرار می دهد).

فرق بین دستگاه مغناطیس و الکترومغناطیس چیست؟

دستگاههای مگنتی، شار محدودی دارند و حوزه و توان محدودی را به وجود می آورند فقط در یک محدوده نظم ایجاد می کنند و توانشان به مرور زمان ضعیف می شود . محدودیت نصب روی لوله دارد فقط باید پلی اتیلن باشد .

ضد رسوب مغناطیس

فرق بین ضد رسوب الکتریکی و پلی فسفات :

پلی فسفات مواد شیمیایی است و نیاز به احیا و شارژ مجدد دارد، در حالی که الکترومغناطیس نیاز به موادی ندارد و تاثیر فیزیکی روی آب می گذارد، وقتی آب از یک دمایی بالاتر رود پلی فسفات عمل نمیکند وگاهی اوقات در اثر سرمای محیط می ترکد.

پلی فسفات

نکته قابل توجه در رابطه با این محصول :

گرچه پلی فسفات به شکلی شیمیایی مانع از چسبیدن رسوب به سطوح داخلی لوله ها می شوند، ولی باید توجه داشت که کارتریج های غیراستاندارد و ارزان قیمت پلی فسفات به سطوح مسی آسیب زده و نهایتاً کریستالهای پلی فسفات کوچک شده وارد پکیج می شوند و می تواند باعث بروز مشکل شود . درضمن مخازن پلی فسفات بستر مناسبی برای رشد جلبک به شمار میروند.

دیدگاه‌ها ۰

*
*

مشــــاوره رایــــــــگان